Ekologiczne odmierzanie czasu. Kolekcja Classic 0
Ekologiczne odmierzanie czasu. Kolekcja Classic

Ekologiczne odmierzanie czasu

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach pośpiech i bezmyślny konsumpcjonizm zawładnął naszym światem. Jeśli jednak jesteś tu i czytasz ten artykuł, to napawasz nas nadzieją, że są osoby, dla których miejsce w jakim żyją, jest dla nich ważne! :)
Są ludzie, którzy mają świadomość zmian zachodzących na naszej planecie oraz wielką potrzebę dbania o nią! Z przyjemnością podążamy za Twoimi potrzebami i dlatego zaprojektowaliśmy produkt wyjątkowy.

Ekologiczny zegarek, stworzony z biodegradowalnych surowców: drewna i skóry, który wyróżnia minimalistyczny design, lekkość i wytrzymałość. Jest detalem, który podkreśli Twoją osobowość, a także stanie się ulubionym dodatkiem, zarówno casualowych, jak i eleganckich stylizacji.
Nosząc ten niezwykły czasomierz sprawiasz naszej planecie wyjątkowy prezent. Propagując ekolifestyle? Nie tylko! Za każdy zegarek, który wyląduje na Twoim nadgarstku, posadzone zostają trzy nowe drzewa! Dziękujemy!

Chcemy opowiedzieć Wam dzisiaj nieco o naszej wyjątkowej w swojej prostocie, i jak sama nazwa wskazuje, klasycznej kolekcji zegarków. Rozsiądźcie się wygodnie, przedstawiamy Wam cuda z kolekcji Classic :)

Zegarki Classic to aż 27 modeli tworzonych z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Ręczne wykonanie sprawia, że każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Różnią się rodzajem drewna, z jakiego została wykonana koperta, wielkością tarczy, barwą skórzanego paska, a także kolorem metalowych elementów.
Przy wyborze drewna, niezbędnego do ich powstania, kierujemy się funkcjonalnością, ale i estetyką. Zwracamy uwagę na każdy detal, fakturę surowca, jego kolor i zapach po to, aby zapewnić Ci najwyższy komfort użytkowania.

Dla kolekcji Classic wyselekcjonowaliśmy 4 rodzaje drewna:

KLON
Drewno klonowe należy do najczęściej i najszerzej wykorzystywanych gatunków drewna otrzymywanych w naszym kraju. Warto jednak wspomnieć o tym, że określenie drewno z klonu nie jest zbyt ścisłym terminem – obejmuje bowiem drewno różnych gatunków z rodzaju klonowatych, nie raz bardzo się od siebie różniących takimi parametrami jak twardość, czy jego wygląd. Drewno klonowe znajduje zastosowanie w różnych branżach m.in. w przemyśle meblarskim, używa się go także do wyrobu zabawek i sprzętów domowego użytku, a sok ściekający ze zranionych pni, wykorzystywany jest to produkcji syropu i cukru klonowego - mniam! :) 


AMAZAQUE
Jest to drewno egzotyczne pochodzące z Afryki Zachodniej. Jego cechą charakterystyczną jest przede wszystkim kolor – występuje w odcieniach od żółto-brązowego do ciemnobrązowego i może mieć szare lub nawet całkowicie czarne paski. Jest trwałe i wytrzymałe, a także odporne na wpływ czynników biologicznych i atmosferycznych. Drewno amazaque jest wykorzystywane głównie do produkcji gitar i basów.

 

 

WIĄZ
To rodzaj drzew rosnących w umiarkowanej strefie półkuli północnej. W całości obejmuje około dwadzieścia pięć gatunków, a 3 z nich występują w Polsce. Drewno wiązu posiada barwę od białej do żółtawej, z wyjątkiem twardzieli, która najczęściej jest koloru brązowego czy czekoladowego. Z uwagi na swój ciekawy wygląd, wiąz bardzo często znajduje zastosowanie w meblarstwie, a przez wielu specjalistów zaliczany jest do najpiękniejszych okazów drewna produkowanych na starym kontynencie. 

PADOUK
Padouk pozyskiwane jest z drzew sandalinu. Występują one w afrykańskich lasach deszczowych, głównie w Kongo i Zairze. To egzotyczne drewno charakteryzuje się czerwoną barwą oraz migdałowo-waniliowym zapachem, ale przede wszystkim ma bardzo wysoką trwałość oraz odporność na pleśń, wilgoć, grzyby czy też zróżnicowane warunki atmosferyczne. Zazwyczaj wykorzystywane jest do produkcji różnego rodzaju instrumentów muzycznych oraz pokładów łodzi.

Jeśli wybór rodzaju drewna z jakiego wykonane są koperty macie już za sobą, pozostaje Wam zastanowić się nad jeszcze trzema szczegółami: wielkością tarczy, barwą paska i metalowych elementów. Zegarki Classic to modele z tarczą o średnicy 38 mm i 43 mm, a dostępne kolory pasków to naturalne barwy występujące w przyrodzie: od beżów, brązów i szarości po ciemne zielenie. Całości dopełniają metalowe detale w wersji złotej lub czarnej.

Dzięki, że poznałeś naszą armię Classic'ów! Teraz czas, aby jeden z nich poznał Ciebie! :)
Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl