Mickey Mouse w świecie mody 2
Mickey Mouse w świecie mody

Happy Birthday
Mickey Mouse!

 

 


       Najbardziej kultowa bajkowa postać 18 listopada skończyła okrągłe 90 lat! Sprytna i pomysłowa myszka jest uwielbiana nie tylko przez najmłodszych. Zaradność i niezwykły optymizm sprawiły, ze skradła serca milionów, ucząc i rozśmieszając kolejne pokolenia.      Niezwykła potęga Myszki Miki i kreatywność jej twórcy budzi wielki podziw, ale nie każdy wie, ze droga do sukcesu nie była łatwa. Kiedy Walt Disney i jego przyjaciel Ub Iwerks utracili prawa do bajkowej postaci - Królika Oswalda, 26-letni producent postanowił wymyślić  innego kreskówkowego bohatera. 

                                                                                      

Pomysł stworzenia Myszki Miki pojawił się podczas podróży pociągiem między Nowym Jorkiem a Los Angeles. Firma Walta Disney’a była wówczas małym studiem filmowym, nie odnoszącym większych sukcesów. Słynna myszka początkowo dostała imię Mortimer, nie spodobało się ono jednak żonie Walta, która zmieniła je na Miki.
      Pierwsze dwie nieme kreskówki z Myszką Miki nie spotkały się z aprobatą producentów. Determinacja Walta Disney’a i niezwykła wiara w powodzenie swojego pomysłu sprawiła, ze pracował jeszcze ciężej. Nie poddał się i dopiął swego. Zaowocowało to trzecim dziełem, a które było jednocześnie pierwszym dźwiękowym filmem animowanym o Myszce Miki noszącym tytuł „Parowiec Willie”. W 1928 roku myszka przyniosła mu sławę w całych Stanach Zjednoczonych, a już 4 lata później otrzymał Oscara za jej wykreowanie.

Wkrótce mała bohaterka zyskała towarzyszy np. Myszkę Minnie, Kaczora Donalda, Goofiego czy Pluto. Te niezwykle pozytywne postaci były przyjaciółmi każdego małego widza, uwielbiane również przez starsze pokolenia. Program „Klub Myszki Miki“, który stacja ABC rozpoczeła nadawać w 1954 roku, stał się najpopularniejszą audycją w historii telewizji.

   


 
 Pierwsze pluszaki Mickey powstały W 1930 roku, uszyła je młoda szwaczka Charlotte Clark. Małymi krokami myszka zaczeła podbijać świat mody. Projektanci tacy jak Tommy Hilfiger, Dolce&Gabbana, Marc Jacobs  współpracowali z Disneyem tworząc kolekcje odzieży i akcesoriów, których Mickey była inspiracją. Dziś limitowane edycje ubrań z jej podobizną można dostać również w sieciówkach.

                                                                                  

Czy Wam też Myszka Miki towarzyszyła przez całe dzieciństwo, aż po dziś dzień? Będzie nam miło, jeśli dacie o sobie znać w komentarzach :)Zdjęcia: Pinterest

Komentarze do wpisu (2)

25 listopada 2018

Kocham Myszkę Mikiii!!!! Każdy dorosły ma w sobie trochę dziecka, a ubrania z motywem Miki to idealna okazja by przemycić nieco beztroski do naszego życia :)

25 listopada 2018

MYSZKA MIKI RULEZZZZZZ :D

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl